
Teraz także w języku polskim
Po wydaniu pierwszego poradnika ”Alkohol – zagrożenie czyha wszędzie!” Burkhard Thom oczekiwał, jak i większość nowych autorów, zmian w swoim życiu. Już widział własną publikację na listach bestsellerów, oczekiwał rozgłosu w radiu i telewizji, ale przede wszystkim liczył na szerokie echo wśród osób chorych na chorobę alkoholową.
Nie liczył na wielkie dochody i sukcesy na rynku wydawniczym, ponieważ poradniki czytane są jedynie przez osoby zainteresowane.
I cóż się wydarzyło?
Niektóre oczekiwania doczekały się rozczarowania, niektóre spełnienia. Rację miał co do oczekiwań finansowych, gdyż mimo dość licznej sprzedaży, dochód z niej pokrywa jedynie koszty odczytów, rozmów, wykładów i podróży. Potwierdziło się przypuszczenie, iż typowy alkoholik nie jest zbytnio zainteresowany tym, aby borykać się z tym tematem. A już w ogóle nie jest zainteresowany lekturą doświadczeń byłego alkoholika.
Zgoła odmienna była reakcja osób współuzależnionych, czyli osób żyjących w otoczeniu alkoholików. Właściwie nie powinno to dziwić, ponieważ alkoholicy doczekali się swego rodzaju statusu, mogą otrzymać pomoc, jeśli jej chcą. Po coming outcie doświadczają zrozumienia i wsparcia w walce z nałogiem. Zupełnie inaczej traktuje się osoby współuzależnione, czyli osoby bliskie. W Niemczech liczbę alkoholików szacuje się na około dwa miliony. W ich otoczeniu żyje od 8 do 10 milionów osób pośrednio lub bezpośrednio dotkniętym nałogiem określanych mianem osób współzależnych. Nie gra tu roli, czy mówimy o członkach rodziny, dzieciach, czy partnerach, gronie przyjaciół i kolegów czy sąsiadach. Grupa ludzi dotkniętych nałogiem osób uzależnionych jest ogromna.
Ludzie ci nie mają żadnego lobby, są pozostawieni sami sobie, są ignorowani, niezauważani przez własne środowisko.
Nowa książka „Alkohol – wołanie o pomoc, poradnik i nie tylko” podsumowuje trzy lata wytężonej pracy i wykładów. Można tu znaleźć odniesienia do ponad stu wykładów w prawie wszystkich większych klinikach uzależnień, grupach samopomocy i ośrodkach leczenia uzależnień.
– Wsparcie dla bliskich osób uzależnionych w kontaktach z osobą uzależnioną, ale przede wszystkim z otoczeniem
– Profilaktyka nawrotów począwszy od fazy po odtruciu, podczas długoterminowej terapii, ale przede wszystkim po opuszczeniu kliniki
– Dobór odpowiednich produktów żywnościowych, baczność w życiu codziennym, aż po pomocne wskazówki w codzienności bez alkoholu i to na resztę życia
– Wsparcie pewności siebie i podwyższenie samooceny
– Uzależnienie a seksualność – temat tabu
– Rozpoznanie pierwszych symptomów uzależnienia lub zagrożenia uzależnieniem
– Krótki opis „mojej własnej drogi”
– Odniesienie producentów produktów spożywczych od alkoholu w tychże produktach.
Wielki sukces widzi autor w kontaktach nawiązanych przez zainteresowanych. Ten pierwszy krok do przyjęcia pomocy i wsparcia może otworzyć drogę do lepszej przyszłości. W ostanich miesiącach autor zorganizował bezpłatne spotkania w prawie wszystkich klinikach uzależnień i grupach samopomocy, zaplanowane są dalsze spotkania. Zainteresowane osoby i instytucje, takie jak kliniki, grupy samopomocy i inne proszone są o kontakt na adres Buch@Burkhard-Thom.de
Zamów jako ebook——- Druckowana książka
Antworten