Teraz także w języku polskim

Po wydaniu pierwszego poradnika ”Alkohol – zagrożenie czyha wszędzie!” Burkhard Thom oczekiwał, jak i większość nowych autorów, zmian w swoim życiu. Już widział własną publikację na listach bestsellerów, oczekiwał rozgłosu w radiu i telewizji, ale przede wszystkim liczył na szerokie echo wśród osób chorych na chorobę alkoholową.

            Nie liczył na wielkie dochody i sukcesy na rynku wydawniczym, ponieważ poradniki czytane są jedynie przez osoby zainteresowane.

I cóż się wydarzyło?

            Niektóre oczekiwania doczekały się rozczarowania, niektóre spełnienia. Rację miał co do oczekiwań finansowych, gdyż mimo dość licznej sprzedaży, dochód z niej pokrywa jedynie koszty odczytów, rozmów, wykładów i podróży. Potwierdziło się przypuszczenie, iż typowy alkoholik nie jest zbytnio zainteresowany tym, aby borykać się z tym tematem. A już w ogóle nie jest zainteresowany lekturą doświadczeń byłego alkoholika.

autorem, wydawcą,
twórcą podcastów i prelegentem

            Zgoła odmienna była reakcja osób współuzależnionych, czyli osób żyjących w otoczeniu alkoholików. Właściwie nie powinno to dziwić, ponieważ alkoholicy doczekali się swego rodzaju statusu, mogą otrzymać pomoc, jeśli jej chcą. Po coming outcie doświadczają zrozumienia i wsparcia w walce z nałogiem. Zupełnie inaczej traktuje się osoby współuzależnione, czyli osoby bliskie. W Niemczech liczbę alkoholików szacuje się na około dwa miliony. W ich otoczeniu żyje od 8 do 10 milionów osób pośrednio lub bezpośrednio dotkniętym nałogiem określanych mianem osób współzależnych. Nie gra tu roli, czy mówimy o członkach rodziny, dzieciach, czy partnerach, gronie przyjaciół i kolegów czy sąsiadach. Grupa ludzi dotkniętych nałogiem osób uzależnionych jest ogromna.

            Ludzie ci nie mają żadnego lobby, są pozostawieni sami sobie, są ignorowani, niezauważani przez własne środowisko.

            Nowa książka „Alkohol – wołanie o pomoc, poradnik i nie tylko” podsumowuje trzy lata wytężonej pracy i wykładów. Można tu znaleźć odniesienia do ponad stu wykładów w prawie wszystkich większych klinikach uzależnień, grupach samopomocy i ośrodkach leczenia uzależnień.

– Wsparcie dla bliskich osób uzależnionych w kontaktach z osobą uzależnioną, ale przede wszystkim z otoczeniem

– Profilaktyka nawrotów począwszy od fazy po odtruciu, podczas długoterminowej terapii, ale przede wszystkim po opuszczeniu kliniki

– Dobór odpowiednich produktów żywnościowych, baczność w życiu codziennym, aż po pomocne wskazówki w codzienności bez alkoholu i to na resztę życia

– Wsparcie pewności siebie i podwyższenie samooceny

– Uzależnienie a seksualność – temat tabu

– Rozpoznanie pierwszych symptomów uzależnienia lub zagrożenia uzależnieniem

– Krótki opis „mojej własnej drogi”

– Odniesienie producentów produktów spożywczych od alkoholu w tychże produktach.

            Wielki sukces widzi autor w kontaktach nawiązanych przez zainteresowanych. Ten pierwszy krok do przyjęcia pomocy i wsparcia może otworzyć drogę do lepszej przyszłości. W ostanich miesiącach autor zorganizował bezpłatne spotkania w prawie wszystkich klinikach uzależnień i grupach samopomocy, zaplanowane są dalsze spotkania. Zainteresowane osoby i instytucje, takie jak kliniki, grupy samopomocy i inne proszone są o kontakt na adres Buch@Burkhard-Thom.de

Zamów jako ebook——- Druckowana książka

Folgen Sie mir auf Facebook